TANIEC TOWARZYSKI

Historia tańca towarzyskiego sięga początku XX wieku. Tańce towarzyskie dzielimy na standardowe i latynoamerykańskie. Do pierwszych zaliczamy: walc wiedeński, walc angielski, tango, quickstep i foxtrot. Charakterystyczny jest przepiękny ubiór pary tanecznej: mężczyzna występuje we fraku i lakierkach, a kobieta w długiej, zwiewnej sukni i pantoflach na obcasie. Natomiast do drugiej kategorii należą: rumba, samba, cha-cha, paso doble, jive. Tańce latynoamerykańskie są najczęściej szybkie, dynamiczne, o wyrazistej muzyce. Ważne w nich są zwłaszcza zmysłowe ruchy bioder. Jeśli chodzi o ubiór to jest on inny niż do tańców standardowych. Partner nie musi zakładać fraka, jednakże kolor jego stroju powinien współgrać z kolorem stroju partnerki. Tańce te rozwinęły się głównie w XX wieku lecz swoje początki mają w XIX wieku, gdy zaczęły się mieszać różne rytmy muzyki amerykańskiej, indiańskiej i hiszpańsko – portugalskiej.

Na naszych zajęciach nauczymy Was wszystkich wyżej wymienionych stylów tańca, bez domieszek tańców popularnych ani użytkowych. Nasz kurs jest kursem tańca towarzyskiego w jego czystej postaci.
Program kursu uzależniony jest osoby prowadzącej. Każdy instruktor ma swój własny, autorski program prowadzenia zajęć.

Kurs tańca towarzyskiego skierowany jest zarówno do osób początkującyh, którzy dopiero zaczynają swoją taneczną przygodę, jak i tych, którzy mieli już styczność z tańcem towarzyskim i chcą kontynuwać dalszą naukę. Prowadzimy kursy na różnych poziomach zaawansowania.

Nasz kurs podzielony jest na poziomy:
– poziomy podstawowy (p1, p2, p3)
– poziomy średniozaawansowany (s1, s2, s3)
– poziom zaawansowany (z)

Każdy poziom (np. p3), oprócz poziomu zaawansowanego, to 8 spotkania po 60 minut.

Nasz kurs zapewnia możliwość ciągłego rozwoju, doskonalenia i szlifowania już nabytych umiejętności.
Na kurs zapraszamy również te osoby, które chcą się po prostu lepiej prezentować na parkiecie, nabyć umiejętności, które pozwolą swobodniej czuć się podczas tanecznych imprez.

Zapewniamy wysoki standard prowadzonych zajęć. Naszą kadrę instruktorską tworzą dyplomowani tancerze, którzy oprócz wysokich kwalifikacji i licznych tytułów posiadają również wieloletnie doświadczenie w swej pracy instruktorskiej. Cały czas podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w prestiżowych warsztatach zarowno w Polsce, jak i za granicą.
Więcej o instruktorach znajdziesz tutaj: http://iamdance.pl/o-nas/instruktorzy/


PARTY DANCE (TANIEC IMPREZOWY)

Party dance to zajęcia skierowane do osób, które w szybkim czasie chcą nauczyć się improwizacji z każdą partnerką lub partnerem do dowolnej muzyki. Jest to najprostszy kurs tańca na świecie, ale nie jest to żaden konkretny styl. W trakcie zajęć nauczycie się totalnych podstaw: prowadzenia, prostych obrotów, figur i ich kombinacji, które są przydatne w każdym tańcu w parze.

 

TAŃCE UŻYTKOWE (SOCIAL DANCE)

Program zajęć obejmuje popularne na polskich imprezach style użytkowe takie jak disco samba, bachata, merengue, rock and roll i inne. Tańce te są łatwiejszą i bardziej przystępną alternatywą dla kursu tańca towarzyskiego.


BACHATA W PARACH

Bachata to muzyka i taniec z Dominikany, który chyba najczęściej obok merengue towarzyszy salsie na imprezach latynoskich i salsotekach. Podstawy bachaty zna każda osoba, która zetknęła się z salsą i innymi tańcami latynoskimi. Wyróżnia się spośród innych karaibskich rodzajów tańca niezwykłą zmysłowością.
Z tego też względu jest to najpopularniejszy taniec wśród zakochanych.

Krok podstawowy bachaty w pewnym stopniu przypomina technicznie i rytmicznie krok salsy. Wyróżnia go charakterystyczny ruch bioder w momentach odpowiadających salsowej pauzie.
Bachata oferuje wachlarz figur i ciekawych dipów (położeń partnerki), ale najważniejsze i najatrakcyjniejsze w niej pozostaje wyczucie swojego partnera/ki, rytmu i zmysłowego kroku podstawowego.
Bachata ulega inspirującym wpływom innych pokrewnych stylów muzycznych i tanecznych jak np. hip hop, reggaetón (fuzję muzyczną stanowi tzw. bachatón) czy tango (taniec bazujący na bachacie i inspirowany figurami i prowadzeniem z tanga argentyńskiego to bachatango).
Rytm bachaty rozsławił na cały świat zespół młodych Latynosów z nowojorskiego Bronx’u -„Aventura”. Ich utwór Obsesion” jest od wielu lat największym hitem na latynoskich imprezach i jest uwielbiany przez Bachateros.


SALSA W PARACH

Salsa to jeden z najpopularniejszych tańców karaibskich, znanych i tańczonych na całym świecie. Narodziła się w połowie XX wieku. Salsa cechuje się dużą różnorodnością, co jest skutkiem jej licznych wpływów. Początkowo rozwijana na Kubie, stała się równie popularna w Portoryko czy w Nowym Jorku.

Duże zróżnicowanie spowodowało wyodrębnienie tak zwanych stylów salsy: Cubana, Rueda de Casino, New York, Puerto Rican oraz Los Angeles.
W naszej Akademii poznacie salsę w stylu Los Angeles. Styl ten charakteryzuje się tańczeniem wszystkich figur po linii, wykonując krok podstawowy na 1. Salsa Los Angeles jest bardzo widowiskowa i energiczna. Cechuje ją duża częstotliwość obrotów, eksponowanie partnerki i liczne elementy solowe. Jest to obecnie najpopularniejszy styl salsy tańczony w Polsce. Pozwala on tancerzom na dużą swobodę i improwizację, tzn. że oprócz kroku podstawowego i kilku zasad ruchowych nie ma tu reguł, których nie można nagiąć lub zmienić. Każdy może wnieść coś od siebie i poruszać się we własnym oryginalnym stylu. Dzięki temu salsę można wykorzystać na niemalże każdej imprezie.

Dzięki zespoleniu i współdziałaniu najlepszych elementów wielu kultur, afrykańskich instrumentów, hiszpańskiego języka, muzyki jazzowej, powstał rytm, który przemawia z równą siłą do wszystkich ludzi niezależnie od ich pochodzenia. Właśnie ten radosny i pozytywny rytm sprawia, że we wszystkich niemal zakątkach świata od Karaibów, przez Stany Zjednoczone, kraje Afryki i Europy, aż po Azję, ludzie chcą tańczyć SALSĘ!

 

OPIS KURSU

Program kursu salsy liniowej dla początkujących:

P1 – od podstaw (8 zajęć)

Kroki solowe: krok boczny, krok do tyłu, Suzie Q., tres tres, palce-pięta, obrót w praow, obrót w lewo, hook turn, v step (flair), krok po kole

Partnerwork:
– Cross body
– Obrót w prawo partnera i partnerki
– Zamiana ręki przez: obroty i założenie
– Podwójne cross body
– Cross body reverse
– Hammerlock
– Check 
– Obrót w lewo partnerki
– Założenie rąk za głowę
– Out of the way za 1 rękę
– Out of the way za 2 ręce
– Back hand drop (Małysz)


P2 – podstawowy (8 zajęć)

Kroki solowe: sidle, obrót w prawo + hook turn, szybki v-step, wdepnij spójrz, pięty 3i4, mambo jazz, obrót w lewo z kółkiem

Partnerwork:
– Open break
– Picaboo
– Butterfly
– Ćma
– Wolny obrót partnerki
– Back hand drop z wolnym obrotem
– Open break + hammerlock
– Rzuty rąk
– Wahadełko
– 1 i 1/2 obrotu partnerki w prawo
– Wake up
– Open z zamianą ręki

 

Nasz kurs podzielony jest na poziomy:
– poziomy podstawowy (p1, p2, p3)
– poziomy średnio-zaawansowany (s1, s2, s3)
– poziom zaawansowany (z)

Każdy poziom (np. p3), oprócz poziomu zaawansowanego, to 8 spotkania po 60 minut.

Nasz kurs zapewnia możliwość ciągłego rozwoju, doskonalenia i szlifowania już nabytych umiejętności.

 


LATIN MIX W PARACH

(SALSA, BACHATA, KIZOMBA, MERENGUE, ZOUK)


ROCK AND ROLL DLA PAR

Rock and roll pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i jest bardzo widowiskowym i energetyzującym tańcem. Mimo, że jego kroki podstawowe nie są trudne do opanowania to sama nauka tego tańca nie jest prosta. Wymaga bowiem od kursantów dobrej formy fizycznej, ze względu na swoje tempo. Dlatego też polecamy te zajęcia osobom, które chcą wrócić do formy po zimie 🙂