LATINO SOLO


SALSA SOLO

Charakteryzuje się on tańczeniem wszystkich figur po linii. Cechuje ją duża częstotliwość obrotów i liczne elementy solowe. Na kolejnych zajęciach rozszerzamy zakres ruchów o nowy footwork i shine steps (kroki solowe). Zajęcia są skierowane do tych , którzy chcą naturalnie, pewnie i swobodnie poczuć się na parkiecie. Natomiast jeżeli tańczysz salę w parze, to kurs będzie dobrym uzupełnieniem  posiadanych umiejętności.


 

ZUMBA

ZUMBA®  to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku prosto z serca Karaibów i Południowej Ameryki, dzięki której można spalić nawet 600 kalorii. To także innowacyjny system fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o naszą kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia nas w świetne samopoczucie, które utrzymuje się jeszcze długo po zajęciach. Proste kroki taneczne, rozmaite kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarzają atmosferę gorącej imprezy.

 

Opis kursu: 

Zumba to przede wszystkim świetna zabawa, uczestnicy nie zdają nawet sobie sprawy, że ćwiczą i po prostu wracają bo niesamowicie spędzają czas, a po pewnym okresie zaskakują ich rezultaty. Prosta kombinacja kroków oraz unikalna formuła Zumby sprawia, że bawisz się już od pierwszych zajęć.

  • dla kogo?

Zumba jest niezmiernie łatwa, zaprojektowana dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych, kondycyjnych lub umiejętnościowych, po prostu każdy może to robić.

Zumba skierowana jest do wszystkich osób, które w prosty i przyjemny sposób chcą zrzucić zbędne kilogramy lub wysmuklić swoją sylwetkę.
Lekcja cardio z elementami treningu wytrzymałościowego i kształtującego sylwetkę powoduje spalanie ogromnej ilości kalorii, ujędrnia i rzeźbi Twoje ciało. Na zajęciach zumby poprawisz stan swojej kondycji i poczujesz się lepiej w swoim ciele 🙂

Są to zajęcia dla tych osób, którym znudził się zwykły aerobik, szukających urozmaicenia w dbaniu o swoją kondycję fizyczną.

  • co zyskujesz?

Przede wszystkim świetne samopoczucie i optymistyczny nastrój. Wychodząc z zajęć będziesz pełna/pełny pozytywnej energii. Po pierwszym miesiącu zajęć poczujesz już pierwsze efekty, wzmocnią się Twoje mięśnie, wzrośnie odporność, poczujesz przypływ energii, ustąpi zmęczenie i osłabienie organizmu. Zaczniesz czuć się lekko. Po dwóch miesiącach zauważysz zmiany! Twoje ciało się wysmukli, waga spadnie, Ty i Twoje ciało będziecie w znacznie lepszej kondycji.  Po trzech miesiącach zmiany zaczną zauważać inni. Stąd już niewielki krok do wymarzonej sylwetki 🙂


DANCEHALL

Dancehall to taniec pochodzący z Jamajki. Tańczony do muzyki o tej samej nazwie (wywodzącej się z reggae) zawojował świat.

Choreografie oparte są głównie na krokach, wine’ach, shake’ach, a także rozwoju indywidualnego stylu tancerza.

Poza nauką kroków i ich nazw oraz choreografii do energetycznej muzyki jamajskich wykonawców, zajęcia te rzeźbią i wzmacniającą mięśnie poszczególnych partii ciała, rozwijają siłę, gibkość, uczą poczucia rytmu, ‘feelingu’ jamajskiego, płynności ruchów, świadomej pracy na ciałem i umysłem, a także  zapewniają intensywny stretching. Dynamiczne i żywiołowe tempo zajęć pozwoli oderwać się nieco od rzeczywistości – w końcu w ten sam sposób, czyli poprzez taniec, radzą sobie z codziennymi problemami rodowici Jamajczycy.

Dancehall rozwija pewność siebie, kształtuje sylwetkę, wyzwala kobiecość i ogromnie wciąga. Taniec ten to przybliżenie kultury jamajskiej, a także rozwój rytmiki, muzykalności, pewności siebie, zmysłowości i kobiecości. Zajęcia to przede wszystkim dobra zabawa i odrobina szaleństwa.


MODERN JAZZ

Modern jazz to pochodna tańca jazzowego, dziś bardzo popularna ze względu na możliwości jakie daje tancerzom. Technika ta, oparta na zasadzie kontrastów, pozwala bowiem na wyrażenie siebie i swoich emocji, tak jak żaden inny taniec.

W ogóle sam taniec jazzowy cechuje się dużą swobodą, dzięki czemu ma ogromny wpływ na każdego tancerza – umożliwia wykształcenie własnego stylu, uczy nas świadomości własnego ciała, pomaga w dalszym rozwoju.

Modern jazz polecamy każdemu kto w tańcu szuka sposobu na wyrażenie siebie.


REGGAETON

Reggeaton jest tańcem zmysłowym i jednocześnie dynamicznym. Wywodzi się z korzeni latynoskich, najsilniej związanym z Portoryko, więc jest gorący i trochę nieprzyzwoity. To mieszanka jamajskich wpływów muzyki reggae i dancehall oraz tańców latynoamerykańskich takich jak salsa, merengue, bachata, latin pop jak również hip hop, współczesny R’n’B. Jego prosty, pulsujący rytm jest odzwierciedlany przez ruch tancerzy. Dynamiczne ruchy biodrami i klatką piersiową to najbardziej charakterystyczne elementy tego tańca. Typowe są również trzęsienia, izolacje oraz szybka praca stóp. Zajęcia znacznie poprawiają koordynację oraz wpływają na poprawę kondycji.


BURLESKA

Burleska to pochwała kobiecości, świetna zabawa, styl znany od XVIII wieku, ale obecnie przeżywający renesans, w związku ze wzrostem popularności takich gwiazd jak Dita Von Teese czy Miss Dirty Martini.
Ogromne poczucie humoru, elegancki striptiz, teatralność i kabaretowe rekwizyty, to coś, co we współczesnej burlesce urzeka, bawi i zachwyca. Taniec niezwykle widowiskowy i kokieteryjny dla wszystkich tych którzy oczekują odrobiny ekstrawagancji i traktują trening.. z przymrużeniem oka. Masz ochotę stroić się w kolorowe piórka, kapelusze, wysokie obcasy? Lubisz powygłupiać się do lustra?
Na zajęciach wykorzystamy długie rękawiczki, boa z piór i wachlarze. Będziemy tańczyć w  szpilkach. Na sali bardziej niż technika liczy się wyraz, charakter, osobowość i temperament. To styl dla kobiet, które kochają siebie i swoje ciało albo dopiero chcą odkryć w sobie to uczucie. Nauczysz się jak uwodzić, kusić, przyciągać i intrygować. Mile widziane kabaretki, gorsety i wszystko co pozwoli poczuć klimat rodem z Moulin Rouge.


TANIEC BRZUCHA

Taniec arabski w formie obecnie nam znanej powstał w XX wieku, ale swoimi korzeniami sięga czasów tysięcy lat wstecz. W pewnym uproszczeniu można go podzielić na: klasyczny taniec orientalny, pop, tańce folklorystyczne i drum solo.
W Ameryce powstały dwa nowe style – american cabaret style i tribal (czerpiący w dużej mierze z tańca orientalnego, ale będący już innym gatunkiem).
Taniec orientalny opiera się na ruchach bioder, biustu i rąk. Duży nacisk kładzie się na izolacje poszczególnych partii ciała. Jest to styl tańczony głownie przez kobiety, nie mający sztywnych reguł. Opiera się na improwizacji. Każda ze znanych tancerek wniosła do tańca nowe ruchy i interpretacje. Jak powiedział Ehab Atia „jeśli spojrzysz na 20 uczennic na zajęciach, zauważysz, że są między nimi różnice, każda tańczy inaczej. To dlatego, że każda jest inna. A taniec jest jak imię, określa cię. Nie próbuj być kimś innym, nie staraj się tańczyć jak ktoś inny.”
Taniec arabski wzmacnia mięśnie, poprawia postawę, kształtuje sylwetkę i poprawia samopoczucie. Wyrabia płynność ruchów i pozwala każdej kobiecie poczuć się dobrze w swoim ciele.


FLAMENCO

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że flamenco jest rodziną muzyczną w podobny sposób jak tańce latynoamerykańskie: choć style i tańce pochodzą z różnych miejsc, mają różne tempa, melodie i nastroje, to łączy je pewien rozpoznawalny charakter, sposób poruszania się, temperament. Palos (style) flamenco także różnią się między sobą tempem, charakterem oraz rytmem, ale mają wspólną cechę: emocje. W Hiszpanii mówi się, że „flamenco es de corazon” – flamenco pochodzi z serca – i to pokazuje, czym się flamenco gra, tańczy i śpiewa. Właśnie sercem.

Można zacząć tańczyć w każdym wieku. Nie trzeba mieć ukończonej szkoły baletowej, 45 kg wagi, minimalnego ani maksymalnego wzrostu. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, publiczność kocha tancerki wyraziste i tańczące z sercem, a do fiesty flamenco bardziej niż umiejętności technicznych potrzeba chęci i radości. Podstaw można się nauczyć w ciągu kilku miesięcy, ale szybko przekonasz się, że im dalej w las tym więcej drzew, a im więcej czasu spędzasz na sali tanecznej, tym więcej jest do zatańczenia, więc trzeba więcej ćwiczyć:)

Zajęcia

Na zajęciach poznamy właściwą postawę taneczną i podstawy rytmiczne, nauczymy się charakterystycznych kroków, figur i stepów, aby połączyć je w krótką choreografię. Zajęcia będą się odbywać w dwóch grupach na poziomie podstawowym:

Tangos – energetyczny, dość szybki taniec w rytmie na 4. Nie ma nic wspólnego z tangiem argentyńskim:) Tu przydadzą się buty (p. Buty), bo będziemy ćwiczyć zapateado, czyli stepy.

Sevillanas – jedyny taniec flamenco, który można tańczyć w parach, chociaż można i solo. Spokojnie, ale za to z wachlarzem. Uwaga: jeśli nie masz swojego wachlarza – nic nie szkodzi, zapraszam, znajdzie się jakiś w szkole:). Na tych zajęciach nie stepujemy, można więc ćwiczyć nawet boso.

Strój

Nie potrzeba żadnych specjalnych ubrań, do ćwiczeń wystarczy dres i koszulka. Jeśli jednak zechcesz zaprezentować na scenie efekty swojej pracy, kolorowe falbaniaste spódnice, duże kolczyki i kwiaty we włosach z pewnością ci się spodobają.

Buty

Flamenco to taniec, muzyka i rytm wyklaskiwany dłońmi, wystukiwany na perkusji lub obcasami butów tancerki. Na początku wystarczą zwykłe, wygodne buty na stabilnym, szerokim obcasie o wysokości 3-5 cm, w zależności od upodobań i z zakrytymi palcami Potem można zainwestować w prawdziwe buty do flamenco – mocne, podbite na obcasie na palcach malutkimi gwoździkami dla podkreślenia dźwięku zapateado.