Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 15 lat na zajęcia taneczne 🙂

Dlaczego warto?
– poprzez taniec dzieci poprawiają swoją sprawność, muzykalność oraz trenują koordynację ruchową
– uczą się pracy w grupie, są bardziej zdyscyplinowane
– pokonują swoją nieśmiałość i otwierają się na nowe znajomości
– zajęcia taneczne sprzyjają poprawnemu rozwojowi dziecka


ZUMBA KIDS

Co to jest Zumba Kids?

To połączenie Zumba Fitness (Salsa, Cumbia, Reggaeton, Hip-Hop i innych tańców) i treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom od lat 4 do 12 maximum zabawy i fitness’u w tym samym czasie. Zumba Kids to zajęcia bezpieczne i skuteczne.

Zumba Kids propaguje zdrowy styl życia, który obejmuje nabywanie: zdolności przywódczych, wzajemnego szacunku, umiejętności pracy zespołowej, pewności siebie, odpowiedzialności.

Obejmuję też rozwój: koordynacji ruchowej, równowagi, dyscypliny, pamięci i kreatywności.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia zaczynają się od rozgrzewki, aby dobrze rozgrzać mięśnie i przygotować organizm dziecka do dalszych ćwiczeń. Następnie rozpoczyna się nauka kroków tańca. Dzieci nie lubią monotonii, dlatego też przygotowywane są dla nich specjalne gry i zabawy. Dzięki grom i zabawom dzieci dowiadują się o nowych rodzajach tańca oraz krótko o ich historii, np. gdzie powstały. Na koniec zajęć Zumba Kids następuje prezentacja tańców, których dzieci się nauczyły.

 

BALET DLA DZIECI

Zajęcia baletowe dla dzieci to podstawowe elementy tańca klasycznego wzbogacone o zabawy muzyczno-ruchowe. Na zajęciach kształtujemy poprawną postawę, rozwijamy motorykę oraz koordynację ruchową. Dzięki zajęciom dzieci wyrabiają także muzykalność i poprawną postawę ciała oraz rozwijają zdolności improwizacyjne. Balet jest najlepszym pierwszym tańcem do nauki dla dzieci, stanowiącym podstawę do każdej kolejnej formy tańca.

 

VIDEOCLIP DANCE (TANIEC NOWOCZESNY)

Na zajęciach dzieci poznają choreografię do muzyki najpopularniejszych współczesnych wykonawców. Forma lekcji pozwala na wszechstronne rozwijanie zdolności uczestników, w tym poprzez improwizację ruchowo-taneczną. Dzieci w przyjaznej atmosferze poznają podstawy jazzu i modernu oraz wyrabiają muzykalność. Ćwiczą też swoje zdolności improwizacyjne i rytmiczne.

 

HIP – HOP

Jeden z najbardziej popularnych stylów tanecznych wśród dzieci oraz młodzieży. Nieodzownie połączony z muzyką o tej samej nazwie, rozpoznawany w kultowych filmach oraz teledyskach gwiazd światowych scen. Wykorzystując współczesne techniki taneczne, takie jak modern, funky czy jazz ten konkretny styl przepełniony jest gestami dodawanymi do każdego ruchu, ekspresją ciała oraz właściwą mimiką odpowiadającą konkretnym emocjom tańczącego.

 

DISCO DANCE

Taniec ten jest kombinacją stylu dyskotekowego, charakteryzującym się dużą dynamiką i szybkim tempem ze zmysłowym jazzem i figurami akrobatycznymi. Ułożona choreografia stwarza bardzo ciekawą kompozycję, która pozwala indywidualnie interpretować każdy ruch taneczny. Dodatkowo taniec ten poprzedzony jest rozgrzewką, zawierającą elementy popularnego Stretchingu.

 

MODERN JAZZ

Modern jazz to pochodna tańca jazzowego, dziś bardzo popularna ze względu na możliwości jakie daje tancerzom. Technika ta, oparta na zasadzie kontrastów, pozwala bowiem na wyrażenie siebie i swoich emocji, tak jak żaden inny taniec.

W ogóle sam taniec jazzowy cechuje się dużą swobodą, dzięki czemu ma ogromny wpływ na każdego tancerza – umożliwia wykształcenie własnego stylu, uczy nas świadomości własnego ciała, pomaga w dalszym rozwoju.

Modern jazz polecamy każdemu kto w tańcu szuka sposobu na wyrażenie siebie.

 

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Celem spotkań  jest zachęcenie do odkrywania nowych możliwości własnego ciała i zapoznanie się z różnymi technikami tańca współczesnego.
Skupiają się również na rozbudowaniu umiejętności płynnego i swobodnego ruchu poprzez choreografie, a ćwiczenia pobudzą większą świadomość ciała i jego harmonię z umysłem.
Zajęcia adresowane są do osób zaciekawionych nowymi wyzwaniami, chętnych do odnalezienia nowej jakości ruchu lub ugruntowania dotychczasowej wiedzy i pogłębienia swojego warsztatu.